چاپ        ارسال به دوست

پیگیری میدانی رفع مشکلات سیل‌زدگان در مشکین‌شهر/ تصمیمات لازم برای جبران خسارات سیل اتخاذ شد

در جریان پیگیری میدانی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل و جمعی از مسؤولان استان برای رفع مشکلات اهالی سیل‌زده در شهرستان مشکین‌شهر، تصمیمات لازم برای جبران خسارات سیل به خانه‌ها، معابر، جاده‌ها، راه‌های بین مزارع و همچنین احداث سیل‌بند و اجرای حریم رودخانه در مناطق آسیب‌دیده اتخاذ شد.

به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین‌الملل استانداری اردبیل، با حضور سید‌کمال‌الدین میرجعفریان، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل، مدیرکل مدیریت بحران استانداری، مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری، فرماندار مشکین‌شهر و جمعی از اعضای ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان، رفع مشکلات سیل اخیر به شهرستان مشکین‌شهر به‌صورت میدانی پیگیری شد.

 در این بازدید که از ۱۸ روستای سیل‌زده شهرستان مشکین‌شهر انجام شد، دستگاه‌های مرتبط برای حل مشکلات اهالی این روستاها مستقر شدند و نشست جمع‌بندی با حضور مسؤولان استانی و بخشداران، اعضای شوراها، دهیاران و اهالی روستاهای سیل‌زده در مسجد جامع روستای مشیران برگزار شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل در این نشست اظهار کرد: با توجه به وقوع چند سیل پی‌درپی در شهرستان مشکین‌شهر، رفع مشکلات سیل‌زدگان نیازمند حضور به‌موقع مدیران در محل و مدیریت وضعیت بحرانی است.

میرجعفریان در خصوص مصوبات این نشست برای جبران خسارات سیل در شهرستان مشکین‌شهر، به خبرنگاران گفت: مقرر شد تعمیرات و بازسازی خانه‌های آسیب‌دیده، زیرسازی و بازسازی معابر روستایی و فراهم کردن زیرساخت‌ها توسط بنیاد مسکن انجام شود

وی افزود: احداث سیل‌بند و اجرای حریم رودخانه از سوی شرکت آب منطقه‌ای و بازگشایی راه‌های بین مزارع و باغات آسیب‌دیده توسط جهاد کشاورزی، از دیگر مصوبات نشست بررسی مشکلات سیل در شهرستان مشکین‌شهر بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل بیان کرد: همچنین مقرر شد زیرسازی، بازسازی و تعمیر راه‌های روستایی آسیب‌دیده از سیل در شهرستان مشکین‌شهر توسط اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اردبیل صورت پذیرد.

پایان پیام


٢٣:٣٥ - پنج شنبه ١٦ شهريور ١٤٠٢    /    شماره : ٤٣٥٦١    /    تعداد نمایش : ٩١خروج